1808YA250221KXTSP
Mfr.Part #
1808YA250221KXTSP
Description
CAP CER 220PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220pF
Datasheets
1808YA250221KXTSP
Knowles Syfer 1808YA250221KXTSP
FlexiCap™ 220pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250221KXTSPU Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250221KXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm