1808YA250221KCTPY2
Mfr.Part #
1808YA250221KCTPY2
Description
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
X1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Knowles Syfer 1808YA250221KCTPY2
FlexiCap™ 220pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250221KCTPY2 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250221KCTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm