1808YA250221KCRSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250221KCRSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
220pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Knowles Syfer 1808YA250221KCRSPU
FlexiCap™ 220pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250221KCRSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250221KCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm