1808YA250221JXRPY2
Mfr.Part #
1808YA250221JXRPY2
Description
CAP CER 220PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Capacitance :
220pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
Knowles Syfer 1808YA250221JXRPY2
FlexiCap™ 220pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250221JXRPY2 Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808YA250221JXRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm