1808YA250220KCTSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250220KCTSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
22pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Knowles Syfer 1808YA250220KCTSPU
FlexiCap™ 22pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250220KCTSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250220KCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm