1808YA250220KCRPY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250220KCRPY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
22pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Ratings :
X1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±10%
Knowles Syfer 1808YA250220KCRPY2
FlexiCap™ 22pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250220KCRPY2 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250220KCRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm