1808YA250220JCRSP
Mfr.Part #
1808YA250220JCRSP
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Ratings :
X2
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808YA250220JCRSP
Knowles Syfer 1808YA250220JCRSP
FlexiCap™ 22pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250220JCRSP Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250220JCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm