1808YA250182JXRSP
Mfr.Part #
1808YA250182JXRSP
Description
CAP CER 1800PF 250V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
X2
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
1808YA250182JXRSP
Knowles Syfer 1808YA250182JXRSP
FlexiCap™ 1800pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250182JXRSP Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808YA250182JXRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm