1808YA250181MXRPY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250181MXRPY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Ratings :
X1
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250181MXRPY2
FlexiCap™ 180pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250181MXRPY2 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250181MXRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm