1808YA250181KCTSPU
Mfr.Part #
1808YA250181KCTSPU
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Knowles Syfer 1808YA250181KCTSPU
FlexiCap™ 180pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250181KCTSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250181KCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm