1808YA250181KCRSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250181KCRSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Factory Lead Time :
9 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250181KCRSPU
FlexiCap™ 180pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250181KCRSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250181KCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm