1808YA250181JXRPY2
Mfr.Part #
1808YA250181JXRPY2
Description
CAP CER 180PF 250V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
X1
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Knowles Syfer 1808YA250181JXRPY2
FlexiCap™ 180pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250181JXRPY2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250181JXRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm