1808YA250181GCRPY2
Mfr.Part #
1808YA250181GCRPY2
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Ratings :
X1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250181GCRPY2
FlexiCap™ 180pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250181GCRPY2 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250181GCRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm