1808YA250181FCTSP
Mfr.Part #
1808YA250181FCTSP
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Soft Termination, High Voltage
Ratings :
X2
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808YA250181FCTSP
Knowles Syfer 1808YA250181FCTSP
FlexiCap™ 180pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250181FCTSP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250181FCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm