1808YA250181FCRSP
Mfr.Part #
1808YA250181FCRSP
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1808
1808 (4520 metric)
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±1%
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808YA250181FCRSP
Knowles Syfer 1808YA250181FCRSP
FlexiCap™ 180pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250181FCRSP Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250181FCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm