1808YA250180KCRSY2
Mfr.Part #
1808YA250180KCRSY2
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tape and Reel (TR)
Knowles Syfer 1808YA250180KCRSY2
FlexiCap™ 18pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250180KCRSY2 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808YA250180KCRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm