1808YA250180JCTSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250180JCTSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1808 (4520 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
18pF
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Knowles Syfer 1808YA250180JCTSPU
FlexiCap™ 18pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250180JCTSPU Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808YA250180JCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm