1808YA250180FCRPY2
Mfr.Part #
1808YA250180FCRPY2
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Ratings :
X1
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Knowles Syfer 1808YA250180FCRPY2
FlexiCap™ 18pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250180FCRPY2 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250180FCRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm