1808YA250152MXTSPU
Mfr.Part #
1808YA250152MXTSPU
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Knowles Syfer 1808YA250152MXTSPU
FlexiCap™ 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250152MXTSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250152MXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm