1808YA250152MXTSP
Mfr.Part #
1808YA250152MXTSP
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 1808
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Ratings :
X2
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808YA250152MXTSP
Knowles Syfer 1808YA250152MXTSP
FlexiCap™ 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250152MXTSP Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250152MXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm