1808YA250152MXRSP
Mfr.Part #
1808YA250152MXRSP
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
1808YA250152MXRSP
Knowles Syfer 1808YA250152MXRSP
FlexiCap™ 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250152MXRSPU Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808YA250152MXRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm