1808YA250152KXTSPU
Mfr.Part #
1808YA250152KXTSPU
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 1808
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Knowles Syfer 1808YA250152KXTSPU
FlexiCap™ 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250152KXTSPU Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250152KXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm