1808YA250152KXTSP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250152KXTSP
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X2
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1500pF
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808YA250152KXTSP
Knowles Syfer 1808YA250152KXTSP
FlexiCap™ 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250152KXTSP Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250152KXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm