1808YA250152JXTSPU
Mfr.Part #
1808YA250152JXTSPU
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 1808
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Knowles Syfer 1808YA250152JXTSPU
FlexiCap™ 1500pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250152JXTSPU Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808YA250152JXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm