1808YA250151MXTSP
Mfr.Part #
1808YA250151MXTSP
Description
CAP CER 150PF 250V X7R 1808
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
150pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Ratings :
X2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808YA250151MXTSP
Knowles Syfer 1808YA250151MXTSP
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250151MXTSP Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250151MXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm