1808YA250151KCTSP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250151KCTSP
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
1808YA250151KCTSP
Knowles Syfer 1808YA250151KCTSP
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250151KCTSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250151KCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm