1808YA250151KCRSP
Mfr.Part #
1808YA250151KCRSP
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Ratings :
X2
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808YA250151KCRSP
Knowles Syfer 1808YA250151KCRSP
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250151KCRSP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250151KCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm