1808YA250151JCTSY2
Mfr.Part #
1808YA250151JCTSY2
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2mm
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±5%
1 (Unlimited)
Width :
2mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
150pF
Max Operating Temperature :
125°C
Knowles Syfer 1808YA250151JCTSY2
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250151JCTSY2 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250151JCTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm