1808YA250151GCTSPU
Mfr.Part #
1808YA250151GCTSPU
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Knowles Syfer 1808YA250151GCTSPU
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250151GCTSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250151GCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm