1808YA250151GCTSP
Mfr.Part #
1808YA250151GCTSP
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Capacitance :
150pF
C0G NP0 1B
Ratings :
X2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
1808YA250151GCTSP
Knowles Syfer 1808YA250151GCTSP
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250151GCTSP Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250151GCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm