1808YA250151FCRPY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250151FCRPY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Ratings :
X1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
150pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Knowles Syfer 1808YA250151FCRPY2
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250151FCRPY2 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250151FCRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm