1808YA250150JCRSPU
Mfr.Part #
1808YA250150JCRSPU
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
15pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250150JCRSPU
FlexiCap™ 15pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250150JCRSPU Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250150JCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm