1808YA250122MXRSPU
Mfr.Part #
1808YA250122MXRSPU
Description
CAP CER 1200PF 250V X7R 1808
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Knowles Syfer 1808YA250122MXRSPU
FlexiCap™ 1200pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250122MXRSPU Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250122MXRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm