1808YA250122KXRSP
Mfr.Part #
1808YA250122KXRSP
Description
CAP CER 1200PF 250V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Ratings :
X2
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808YA250122KXRSP
Knowles Syfer 1808YA250122KXRSP
FlexiCap™ 1200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250122KXRSP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250122KXRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm