1808YA250120KCRPY2
Mfr.Part #
1808YA250120KCRPY2
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Ratings :
X1
Knowles Syfer 1808YA250120KCRPY2
FlexiCap™ 12pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250120KCRPY2 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250120KCRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm