1808YA250102MXRPY2
Mfr.Part #
1808YA250102MXRPY2
Description
CAP CER 1000PF 250V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Ratings :
X1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Surface Mount, MLCC
Knowles Syfer 1808YA250102MXRPY2
FlexiCap™ 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250102MXRPY2 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250102MXRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm