1808YA250102KCTSP
Mfr.Part #
1808YA250102KCTSP
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
X2
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
1808YA250102KCTSP
Knowles Syfer 1808YA250102KCTSP
FlexiCap™ 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250102KCTSP Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808YA250102KCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm