1808YA250102JXTSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250102JXTSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2mm
Case Code (Metric) :
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Capacitance :
1000pF
Termination :
SMD/SMT
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Depth :
2mm
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2mm
Voltage - Rated AC :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808YA250102JXTSPU from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1808 (4520 metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:250V, 1808YA250102JXTSPU pinout, 1808YA250102JXTSPU datasheet PDF, 1808YA250102JXTSPU amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808YA250102JXTSPU ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 1808YA250102JXTSPU
FlexiCap™ 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250102JXTSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250102JXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm