1808YA250101GCTPY2
Mfr.Part #
1808YA250101GCTPY2
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
X1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
1808 (4520 metric)
Knowles Syfer 1808YA250101GCTPY2
FlexiCap™ 100pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250101GCTPY2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250101GCTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm