1808YA250101FCTPY2
Mfr.Part #
1808YA250101FCTPY2
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Ratings :
X1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
250V
Series :
FlexiCap™
Knowles Syfer 1808YA250101FCTPY2
FlexiCap™ 100pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250101FCTPY2 Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250101FCTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm