1808YA250100KCTSP
Mfr.Part #
1808YA250100KCTSP
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X2
Capacitance :
10pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808YA250100KCTSP
Knowles Syfer 1808YA250100KCTSP
FlexiCap™ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250100KCTSP Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250100KCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm