1808YA250100GCTSP
Mfr.Part #
1808YA250100GCTSP
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808YA250100GCTSP
Knowles Syfer 1808YA250100GCTSP
FlexiCap™ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250100GCTSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250100GCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm