1808YA250100FCTSP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250100FCTSP
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Capacitance :
10pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
1808YA250100FCTSP
Knowles Syfer 1808YA250100FCTSP
FlexiCap™ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250100FCTSPU Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250100FCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm