1808YA250100FCRSPU
Mfr.Part #
1808YA250100FCRSPU
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
10pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Knowles Syfer 1808YA250100FCRSPU
FlexiCap™ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250100FCRSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250100FCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm