1808Y6K08P20DCR
Mfr.Part #
1808Y6K08P20DCR
Description
CAP CER 8.2PF 6KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
8.2pF
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y6K08P20DCR
Knowles Syfer 1808Y6K08P20DCR
FlexiCap™ 8.2pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K08P20DCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6K08P20DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm