1808Y6K08P20BCR
Mfr.Part #
1808Y6K08P20BCR
Description
CAP CER 8.2PF 6KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6K08P20BCR
Knowles Syfer 1808Y6K08P20BCR
FlexiCap™ 8.2pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K08P20BCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y6K08P20BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm