1808Y6K06P80DCR
Mfr.Part #
1808Y6K06P80DCR
Description
CAP CER 6.8PF 6KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Capacitance :
6.8pF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y6K06P80DCR
Knowles Syfer 1808Y6K06P80DCR
FlexiCap™ 6.8pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K06P80DCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y6K06P80DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm