1808Y6K05P60DCT
Mfr.Part #
1808Y6K05P60DCT
Description
CAP CER 5.6PF 6KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
5.6pF
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
1808Y6K05P60DCT
Knowles Syfer 1808Y6K05P60DCT
FlexiCap™ 5.6pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K05P60DCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6K05P60DCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm