1808Y6K05P60BCT
Mfr.Part #
1808Y6K05P60BCT
Description
CAP CER 5.6PF 6KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Capacitance :
5.6pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y6K05P60BCT
Knowles Syfer 1808Y6K05P60BCT
FlexiCap™ 5.6pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K05P60BCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y6K05P60BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm