1808Y6K04P70DCR
Mfr.Part #
1808Y6K04P70DCR
Description
CAP CER 4.7PF 6KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Datasheets
1808Y6K04P70DCR
Knowles Syfer 1808Y6K04P70DCR
FlexiCap™ 4.7pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6K04P70DCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y6K04P70DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm